AKTUALNOŚCI

WAKACYJNA AKCJA CARITAS
2013-07-04 12:48:35
zmieniony: 2013-07-04 12:50:48

     Ruszyła „Wakacyjna akcja Caritas”. Kilkadziesiąt tysięcy dzieci i młodzieży, których nie stać na wakacyjny wyjazd, będzie mogło skorzystać z letniego wypoczynku w różnych, atrakcyjnych zakątkach naszej ojczyzny. W ,,Wakacyjną Akcję Caritas” włączają się wszystkie diecezjalne Caritas w Polsce.

     Wzorem lat ubiegłych, również Caritas Diecezji Płockiej organizuje w tym roku turnusy wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży, zarówno z Polski jak i ze wschodu. Do Ośrodka Charytatywno – Szkoleniowego im. Bł. Abpa. A. J. Nowowiejskiego w Popowie – Letnisko przyjedzie ok. 600 dzieci kolonijnych oraz ok. 400 dzieci z zaprzyjaźnionych Caritas w Polsce, Stowarzyszeń i Organizacji, które będą korzystać z atrakcji naszego Ośrodka i okolic. Łącznie w wakacje na terenie Ośrodka będzie przebywało blisko 1000 dzieci i młodzieży.

     „ Nie ma dzieci są ludzie” pod tym hasłem realizowany jest w tym roku wypoczynek dzieci i młodzieży polonijnej. Gościć u nas będzie grupa 150 dzieci z Białorusi oraz 150 dzieci z Ukrainy wraz z opiekunami. Już dziś w Popowie są dzieci z Grodna i Chmielnickiego. Wypoczynek ten współfinansowany jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

     Caritas Diecezji Płockiej organizuje również kolonie dla najuboższych dzieci z naszej diecezji, które współfinansuje Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Pozostałe koszty koloni pokrywa Caritas Diecezji Płockiej ze środków własnych. Fachową opiekę zapewniają doświadczona kadra wychowawcza i medyczna oraz grupa wolontariuszy.PRZYJACIELE CARITAS

© 2010 trojakowski