TWOJA KREW RATUJE MI ŻYCIE!
2012-02-07 16:43:40
zmieniony: 2012-02-08 14:05:50

- By pomóc drugiemu, zwłaszcza choremu, trzeba poświęcić część swojego czasu i życia.  Do takiej postawy zachęcał św. Maksymilian Maria Kolbe, patron honorowych dawców krwi. Wśród Polaków nie brakuje ludzi dobrej woli, o sercu wrażliwym, gotowym do najszlachetniejszego ofiarowania czasu i cząstki siebie drugiemu człowiekowi, czego dowodem jest sukces wielu kampanii, akcji i zbiórek prowadzonych przez Caritas w Polsce. Zachęcajmy własnym przykładem do honorowego krwiodawstwa jako daru siebie drugiemu człowiekowi – apeluje dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.
    Kampania „Podaruj Kroplę Miłości” jest skierowana do wszystkich, którzy chcą podjąć wysiłek i ofiarować swoją krew chorym. W kampanię zaangażowały się Parafialne Zespoły Caritas, pracownicy i wolontariusze Caritas. Przystąpili do niej także duchowni,  zgromadzenia zakonne i seminaria duchowne w całej Polsce. Jak zwykle nie brakuje młodzieży i środowisk akademickich oraz wsparcia Wojska.
    Dawcą krwi może być zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, posiadająca dokument ze zdjęciem, adresem i numerem PESEL. Wszelkie szczegóły dotyczące honorowego krwiodawstwa znajdują się na ulotkach dostępnych w parafiach, diecezjalnych Caritas oraz RCKiK.
    Kampania „Podaruj Kroplę Miłości” jest realizowana pod patronatem Narodowego Centrum Krwi, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Kardiologii, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Patronat honorowy nad kampanią objęli: kard. Kazimierz Nycz, abp Henryk Hoser, bp Józef Guzdek oraz Klasztor na Jasnej Górze i Klasztor w Niepokalanowie.
                  Znajdź czas! Podaruj Kroplę Miłości.

tekst za: www.caritas.pl